Dare to discover the best years of your life

Start or continue your career at Damen Shipyards

Coordonator Relații Publice

Scurtă prezentare

  • Romania

  • peste 5 ani

  • Damen Shipyards Galati (Galati)

  • Licențiat

  • Construcții noi

  • Relaţii Publice / Marketing

Cuprins

Coordonatorul PR va administra imaginea publică a societății, în scopul creșterii prezenței media și a popularității generale. În rolul său, va organiza și supraveghea activitățile de PR pentru a asigura o comunicare eficientă cu părțile interesate, mass-media și public.

Faceți cerere acum

Coordonator Relații Publice at Damen Shipyards Galati

Sarcinile și responsabilitățile

  • Elaborează și implementează strategia de comunicare și PR, în funcție de mesajele cheie și direcțiile stabilite de către managementul companiei;
  • Monitorizează prezența companiei în social media și utilizează multiple canale de comunicare și platforme media (Facebook, twitter, LinkedIn) pentru a promova imaginea companiei;
  • Construiește și dezvoltă relația cu mass-media;
  • Coordonează activitatea de acreditare și informare în timp util și accesul jurnaliștilor la activitățile și acțiunile de interes public organizate de companie;
  • Coordonează activitățile de comunicare internă și externă ale companiei, ca de exemplu:
    • mesaje pe care managementul le transmite în interiorul și exteriorul companiei;
    • comunicate de presă, informări publice, puncte de vedere oficiale etc;
    • evenimente de presă, conferințe de presă;
  • Coordonează evenimente PR (de exemplu zile deschise, conferințe de presă, expoziții) servind drept purtător de cuvânt al companiei;
  • Identifică oportunități pentru parteneriate, sponsorizări și publicitate;
  • Asigură o bună comunicare cu toate departamentele companiei și transmite corect și în timp util informațiile.

Profilul

  • Minim 5 ani experiență în comunicare și relații publice;
  • Studii superioare absolvite - de preferința Comunicare, Jurnalism;
  • Bună cunoaștere a pieței de publicitate, marketing si PR;
  • Abilități social-media;
  • Experiența într-o agenție de comunicare și relații publice prezinta avantaj;
  • Experiența în coordonare ;
  • Cunoașterea principiilor de comunicare, terminologie, strategii si tehnici.
  • Cunoștințe avansate de limbă Engleză – vorbire, citire şi scriere.
  • Limba Română – matern;
  • Abilități de operare calculator (MS Office – Word, Excel, Outlook);
  • Bună planificare şi organizare a diferitelor activități.
  • Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare.
  • Capacitate de lucru cu minimum de supervizare.
  • Persoană flexibilă, sociabilă, cu spirit de observație.

Informatiile Companiei

Şantierul Naval Damen Galaţi (SNDG) este cel mai mare dintre cele 32 de şantiere navale, şantiere de reparaţii şi societăţi afiliate ale Damen Shipyards Group din întreaga lume. În timp ce o organizaţie internaţională de vânzări Damen are grijă de dezvoltarea produsului, SNDG s-a dezvoltat într-un şantier naval de producţie extrem de eficient, cu o putere semnificativă. De la aderarea la grupul Damen în 1999, expertiza de construcţii navale a şantierului şi a lanţului de aprovizionare strâns gestionate au fost în spatele unora dintre cele mai importante livrări Damen până în prezent, reprezentând pe deplin portofoliul diversificat de produse al grupului. În şantierul amplasat pe malul Dunării, iau viaţă navele cu concept unic în domeniul construcţiilor navale.

Damen Galaţi are un portofoliu diversificat, inclusiv stivuitoare de ancorare, nave de pază de coastă, nave de patrulare / nave militare, nave de aprovizionare platforme şi nave de sprijin logistic, nave RoRo, feriboturi, drage şi barje. Nave specifice Damen precum ASD 2810, ASD 2913, ASD 3212 și Stan Tug 4013 sunt produse în mod regulat şi lansate la Galaţi pe Dunare.

Georgiana Vrabie

Contact

HR Inspector

+40 236 307 193

dsga.humanresources@damen.com

Cerere Deschisă

Watch our Corporate Movie

Kommer Damen